Szkółka Piłkarska HALNIAK Maków Podhalański - strona nieoficjalna

TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKU - FINAŁ WOJEWÓDZKI

• autor: makowszkolka, 2013-06-15 00:28

Finał wojewódzki - cz. I

11.06. w Tymbarku miały miejsce finały wojewódzkie "Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", w którym udział brali nasi piłkarze - reprezentując ZS Maków Podhalański. W 2011 roku nasi chłopcy (rocznik 2001) odpadł po I fazie turnieju (gry grupowe). W zeszłym roku rocznikowi 2002 udało zdobyć miejsce V-VIII (zwycięstwo grupowe w I fazie turnieju i niestety porażka w fazie pucharowej z późniejszym jak się okazało triumfatorem całego turnieju wojewódzkiego - 119 Kraków). W tym roku marzeniem było powtórzyć zeszłoroczny wynik. I choć wydawało się to bardzo trudne do zrealizowania (bardzo dobrze w swym pierwszym meczu zaprezentowali się nasi rywale: Tymbark i Libiąż), sztuka ta się udała!

Pomimo godzinnej przerwy w grach grupowych (ulewny deszcz i burza) udało się organizatorom tę fazę turnieju doprowadzić do końca. A drużyna reprezentująca ZS Maków Podhalański, wygrywając dwa mecze grupowe, a jeden remisując, z dorobkiem 7 punktów zameldowała się na mecie tego etapu na miejscu pierwszym w swojej grupie. To automatycznie dało Makowianom przepustkę do kolejnej fazy turnieju, która jednak nie mogła być rozegrana w tym samym dniu (bardzo mocno rozmokłe boiska stwarzały zagrożenie dla zdrowia uczestników turnieju) i została przeniesione na 26.06.

Tutaj wspomnieć trzeba o osobach - dobrych Duchach, które towarzyszyły nam na turnieju, pomagały i doradzały w trudnych chwilach - mowa tu o Pani Marysi SMYRAK i Panu Marku KUDZI. Dziękujemy!

Wyniki grupowe ZS Maków Podhalański:

ZS Maków Podhalański - PSP Muchówka (2:0) bramki: Damian RADOŃ, Kacper KUDZIA

ZS Maków Podhalański - SP Tymbark (2:0) bramki: Igor KULKA, Kacper KUDZIA

UKS GÓRNIK Libiąż (2:2) bramki: Damian RADOŃ, Kacper KUDZIA

Klasyfikacja końcowa fazy grupowej:

I miejsce: ZS Maków Podhalański (powiat suski) pkt 7, bramki 6:2 - awans do fazy pucharowej

II miejsce: SP Tymbark (Tymbark) pkt 6, bramki 8:5

III miejsce: UKS GÓRNIK Libiąż (powiat: chrzanowski) pkt 4, bramki 7:)

IV miejsce: PSP Muchówka (powiat bocheński) pkt 0, bramki 4:12

Reprezentacja ZS Maków Podhalański:

Arkadiusz STOPA, Mikołaj HOJDA, Kacper KACZMARCZYK, Igor KULKA, Kacper KUDZIA, Damian RADOŃ, Jacek SMYRAK, Michał ZEMBOL, Maciej ŻARNOWSKI, Mikołaj BAJCER, Bartłomiej BIAŁOŃCZYK, Jakub MATUSZYK

Tak więc kolejny etap (finał wojewódzki) z udziałem już tylko 8 drużyn odbędzie się 26.06. Pierwszy mecz na tym etapie Maków rozegra z MUKS DUNAJEC Nowy Sącz (miasto Nowy Sącz). Będzie to bardzo wymagający przeciwnik, ale na tym etapie (8 najlepszych drużyn z całej Małopolski) słabeuszy już nie ma!

Życzymy powodzenia naszym finalistom i trzymamy mocno kciuki!

W naszej GALERII można zobaczyć kilka zdjęć z tej imprezy. Zapraszamy!

Autor: Treść:pozostało znaków:

MAJOWE KOPANIE [cz. 1] SKRZATY
Ładowanie...

POBIEDR Paszkówka 19:1 NAROŻE Juszczyn
HURAGAN Inwałd 0:6 KAROL I Wadowice
KAROL II Wadowice 6:3 STRZELEC Budzów
BABIA GÓRA Sucha Beskidzka 9:2 ŻURAW Krzeszów
BESKID Andrychów 19:0 ŚWIETY JÓZEF Kalwaria

O klubie

Makowska szkółka piłki nożnej powstała we wrześniu 2009 roku z inicjatywy Jerzego Kuliga (współtwórcy szkółki piłki nożnej MOSiR w Jastrzębiu) oraz Macieja Melzera (związanego od ponad 20 lat z piłką młodzieżową na terenie Makowa Podhalańskiego). W makowskiej Szkółce Piłki Nożnej pod okiem trenerów prowadzone jest szkolenie w 5 grupach: Trampkarz, Młodzik, Orlik, Żak i Skrzat. Szkółka współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Makowie Podhalańskim oraz Miejskim Klubem Sportowym HALNIAK w Makowie Podhalańskim, w którym to swoje umiejętności młodzi adepci sztuki piłkarskiej mogą doskonalić w kategoriach: Skrzat, Orlik, Młodzik, Trampkarz oraz Junior.

Obecnie (sezon 2013/2014) zawodnicy Szkółki biorą systematycznie udział w szkolenie w 5 grupach:

TRAMPKARZ (1999-2002) – zajęcia 2(3*) razy w tygodniu x 90`

MŁODZIK (2001-2004) – zajęcia 2(3*) razy w tygodniu x 90`

ORLIK (2003-2005) – zajęcia 2(3*) razy w tygodniu x 90`

ŻAK (2005-2007) zajęcia 2 razy w tygodniu x 90`

SKRZAT (2006-2008) – zajęcia 2 razy w tygodniu x 60`

Grupa TRAMPKARZ bierze udział w rozgrywkach I Ligi Trampkarzy Małopolski Zachodniej

Grupa MŁODZIK bierze udział w rozgrywkach I Ligi Młodzików Małopolski Zachodniej

Grupa ORLIK bierze udział w rozgrywkach Ligi Orlików Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach

(* - zajęcia w okresie rozgrywkowym)