Szkółka Piłkarska HALNIAK Maków Podhalański - strona nieoficjalna

TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKU - FINAŁ WOJEWÓDZKI

• autor: makowszkolka, 2013-06-15 00:28

Finał wojewódzki - cz. I

11.06. w Tymbarku miały miejsce finały wojewódzkie "Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", w którym udział brali nasi piłkarze - reprezentując ZS Maków Podhalański. W 2011 roku nasi chłopcy (rocznik 2001) odpadł po I fazie turnieju (gry grupowe). W zeszłym roku rocznikowi 2002 udało zdobyć miejsce V-VIII (zwycięstwo grupowe w I fazie turnieju i niestety porażka w fazie pucharowej z późniejszym jak się okazało triumfatorem całego turnieju wojewódzkiego - 119 Kraków). W tym roku marzeniem było powtórzyć zeszłoroczny wynik. I choć wydawało się to bardzo trudne do zrealizowania (bardzo dobrze w swym pierwszym meczu zaprezentowali się nasi rywale: Tymbark i Libiąż), sztuka ta się udała!

Pomimo godzinnej przerwy w grach grupowych (ulewny deszcz i burza) udało się organizatorom tę fazę turnieju doprowadzić do końca. A drużyna reprezentująca ZS Maków Podhalański, wygrywając dwa mecze grupowe, a jeden remisując, z dorobkiem 7 punktów zameldowała się na mecie tego etapu na miejscu pierwszym w swojej grupie. To automatycznie dało Makowianom przepustkę do kolejnej fazy turnieju, która jednak nie mogła być rozegrana w tym samym dniu (bardzo mocno rozmokłe boiska stwarzały zagrożenie dla zdrowia uczestników turnieju) i została przeniesione na 26.06.

Tutaj wspomnieć trzeba o osobach - dobrych Duchach, które towarzyszyły nam na turnieju, pomagały i doradzały w trudnych chwilach - mowa tu o Pani Marysi SMYRAK i Panu Marku KUDZI. Dziękujemy!

Wyniki grupowe ZS Maków Podhalański:

ZS Maków Podhalański - PSP Muchówka (2:0) bramki: Damian RADOŃ, Kacper KUDZIA

ZS Maków Podhalański - SP Tymbark (2:0) bramki: Igor KULKA, Kacper KUDZIA

UKS GÓRNIK Libiąż (2:2) bramki: Damian RADOŃ, Kacper KUDZIA

Klasyfikacja końcowa fazy grupowej:

I miejsce: ZS Maków Podhalański (powiat suski) pkt 7, bramki 6:2 - awans do fazy pucharowej

II miejsce: SP Tymbark (Tymbark) pkt 6, bramki 8:5

III miejsce: UKS GÓRNIK Libiąż (powiat: chrzanowski) pkt 4, bramki 7:)

IV miejsce: PSP Muchówka (powiat bocheński) pkt 0, bramki 4:12

Reprezentacja ZS Maków Podhalański:

Arkadiusz STOPA, Mikołaj HOJDA, Kacper KACZMARCZYK, Igor KULKA, Kacper KUDZIA, Damian RADOŃ, Jacek SMYRAK, Michał ZEMBOL, Maciej ŻARNOWSKI, Mikołaj BAJCER, Bartłomiej BIAŁOŃCZYK, Jakub MATUSZYK

Tak więc kolejny etap (finał wojewódzki) z udziałem już tylko 8 drużyn odbędzie się 26.06. Pierwszy mecz na tym etapie Maków rozegra z MUKS DUNAJEC Nowy Sącz (miasto Nowy Sącz). Będzie to bardzo wymagający przeciwnik, ale na tym etapie (8 najlepszych drużyn z całej Małopolski) słabeuszy już nie ma!

Życzymy powodzenia naszym finalistom i trzymamy mocno kciuki!

W naszej GALERII można zobaczyć kilka zdjęć z tej imprezy. Zapraszamy!

Autor: Treść:pozostało znaków:

SPARING Z WIERCHAMI RABKA (2017.05.06.)
Ładowanie...

Brak danych.

O klubie

Makowska szkółka piłki nożnej powstała we wrześniu 2009 roku z inicjatywy Jerzego Kuliga (współtwórcy szkółki piłki nożnej MOSiR w Jastrzębiu) oraz Macieja Melzera (związanego od ponad 20 lat z piłką młodzieżową na terenie Makowa Podhalańskiego). W makowskiej Szkółce Piłki Nożnej prowadzone jest szkolenie dzieci w trzech grupach wiekowych: ORLIK, ŻAK i SKRZAT. Szkółka współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Makowie Podhalańskim oraz Miejskim Klubem Sportowym HALNIAK w Makowie Podhalańskim, w którym to swoje umiejętności adepci naszej Szkółki mogą doskonalić w kolejnych kategoriach wiekowych: MŁODZIK, TRAMPKARZ oraz JUNIOR.

Obecnie (sezon 2016/2017) zawodnicy Szkółki podnoszą swe umiejętności piłkarskie systematycznie w 3 kategoriach wiekowych:

ORLIK (2006-2007) – zajęcia 3-4 razy w tygodniu x 90`

ŻAK (2008-2009) zajęcia 2-3 razy w tygodniu x 90`

SKRZAT (2010 i młodsi) – zajęcia 2-3 razy w tygodniu x 60`

Grupa ORLIK bierze udział w rozgrywkach Ligi Orlików Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach w dwóch zespołach: HALNIAK I (rocznik 2006) oraz HALNIAK II (rocznik 2007).

Grupa ŻAK bierze udział w rozgrywkach Ligi Żaków Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach (system turniejowy).